Wednesday, November 18, 2009

Adwords Hoşgeldin Paketi

AdWords'e Hoş Geldiniz Paketini hazırladık. Bu e-posta dizisi sayesinde çevrimiçi kampanyanızda başarı sağlamanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu e-postada, reklamlarınızı ayarlayıp etkinleştirdikten sonra bilmeniz gereken en önemli 4 konuyu bulacaksınız: reklamınızı nasıl görebilirsiniz, AdWords reklamlarınız için nasıl ödeme yapabilirsiniz, maliyetlerinizi nasıl kontrol edebilirsiniz ve hesabınızı nasıl organize edebilirsiniz?
1. Reklamım nerede?

Reklamınızın yayınlanıp yayınlanmadığını Reklam Önizleme aracını kullanarak kontrol edebilirsiniz. Hesabınızdaki bir anahtar kelimeyi Reklam Önizleme aracına yazın. Araç, kendi reklamınız da dahil olmak üzere, anahtar kelimeleriniz için belirli konumlarda tam olarak hangi reklamların görüntülendiğini gösterir. Reklamınızı Google'da aratmak yerine Reklam Önizleme aracını kullanarak görüntülemenizi öneririz. Google'da reklamınız için birden çok arama yaparsanız, reklamınız tıklama almadan birçok kez gösterilebilir ve bu da reklam performansınızı etkileyebilir. Reklamınızı bulamazsanız, reklamınızın yayınlanmama nedenini Reklam Teşhis Aracını kullanarak öğrenebilirsiniz. Sorun kolay bir şekilde giderilebilir. Reklamınızın, faturalandırma bilgilerinizi girmeden yayınlanmayacağını unutmayın. Fatura ayrıntılarınızı henüz girmediyseniz, aşağıdaki ödeme yöntemlerinden birini seçmek için şimdi hesabınıza giriş yapın ve hesabınızı etkinleştirin.

2. AdWords reklamlarım için nasıl ödeme yapabilirim?

Kullanabileceğiniz ödeme seçenekleri, fatura adresinizin hangi ülkede bulunduğuna ve ödemeleriniz için hangi para birimini kullandığınıza bağlıdır. AdWords'te 2 ana ödeme seçeneği vardır: ön ödeme ve sonradan ödeme. Borçlandırılma şekliniz, seçtiğiniz faturalandırma yöntemine göre farklılık gösterir. Kullanabileceğiniz yöntemleri öğrenmek için Ödeme Seçenekleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Faturalandırma yöntemini seçtikten sonra, çevrimiçi AdWords Başlangıç Kılavuzumuzdan ne zaman faturalandırılacağınızı ve faturaları nasıl yazdırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Lütfen unutmayın: Faturalandırma için ön ödeme veya sonradan ödeme seçeneklerinden birini belirttikten sonra, AdWords hesabınızda, bu iki yöntem arasında geçiş yapamazsınız. Bu nedenle, seçiminizi dikkatli bir şekilde yapın.

3. A
dWords reklam maliyetim ne olacak?

AdWords'le, kontrol sizdedir! Günlük bütçenizle ödediğiniz tutarı ve maksimum tıklama başına maliyet (Maks. TBM) tekliflerini kontrol edebilirsiniz. Günlük bütçe, bir günde harcamak istediğiniz maksimum tutardır. Bu tutar tamamen size bağlıdır ve istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Kampanyanızdaki her bir anahtar kelimenin maksimum TBM'sini belirlemek de sizin sorumluluğunuzdadır. Bu, bir kullanıcı reklamınızı her tıkladığında ödeyeceğiniz tutardır. Her bir tıklamanın gerçek maliyeti, maksimum TBM teklifinizin altında olabilir. Bütçenizi ve anahtar kelime TBM'lerini nasıl ayarlayacağınızla ilgili daha fazla bilgi edinin.

4. Hesabımı nasıl organize etmeliyim?


AdWords'te, hesabınızın organizasyonu ve yapısı önemlidir. Kampanyalarınızın performansı üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Hesabınızı, web sitenize benzer şekilde yapılandırmanızı öneririz. Örneğin, birden çok ürün veya hizmet sunuyorsanız, her bir ürün/hizmet için yeni bir kampanya oluşturmanız gerekir.
Her kampanya, farklı temaları esas alan reklam gruplarını içerir. Her reklam grubunda, reklamlarınız ve anahtar kelimeleriniz bulunur. Reklamlarınız, müşterilerinizin web sitenizi ziyaret edip etmeyeceklerine karar vermelerini sağlar. Anahtar kelimeleriniz, potansiyel müşterilerinizin reklamınızı ararken kullanacağı kelimelerdir. Kendi hesabınızı nasıl yapılandırabileceğinizi görmek için örnek hesap yapısına göz atabilirsiniz! AdWords'e Hoş Geldiniz Dizisinde yer alan bu ilk e-postayı yararlı bulduğunuzu umuyoruz! Bu konularla ilgili daha fazla bilgi edinmek için çevrimiçi AdWords Başlangıç Kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz.Adwords Başlangıç PaketiAdwords Web SeminerleriAdwords Yardım Forumu