Friday, November 20, 2009

AdWords'e kaydolduğumda bir promosyon kodunu nasıl kullanırım?

Promosyon kodlarını kullanma

Web barındırma şirketinizden veya bankanızdan, size Google AdWords'ü tanıtan ve programa kaydolmanıza yardımcı olacak bir promosyon kredisi sunan bir posta veya e-posta almış olabilirsiniz. Yeni bir AdWords reklamvereniyseniz, bir AdWords hesabı oluşturmak ve kredinizi kullanmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:
 1. https://adwords.google.com.tr adresindeki AdWords ana sayfasını ziyaret edin.
 2. Şimdi kaydolun'u tıklayın.
 3. AdWords hesabınızı oluşturmaya ve doğrulamaya ilişkin adım adım talimatları izleyin.
 4. Yeni AdWords hesabınızda oturum açın.
 5. Faturalandırma sekmesini tıklayın.

 6. Faturalandırma Tercihleri'ni tıklayın.
 7. Fatura bilgilerinizi girmek için ilgili adımları izleyin. Promosyon kodu etiketli alana promosyon kodunuzu girdiğinizden emin olun. (Size ulaşan posta veya e-postada, AdWords hesabınızı oluştururken kullanacağınız bir URL verilmiş ve kredinin hesabınıza otomatik olarak geçileceği belirtilmiş olabilir. Bu durumda, promosyon kodu alanını boş bırakabilirsiniz; kredi otomatik olarak hesabınıza geçilecektir.)
 8. Faturalandırma kurulum işlemlerini tamamlamak için Kaydet ve Etkinleştir'i tıklayın.
Fatura bilgilerinizi zaten girdiyseniz, promosyon kodunu kullanmak için bu adımları izleyin.

Etkinleştirme ücretiniz, Faturalandırma Özeti sayfasında içinde bulunduğunuz ayın bir hizmet ayarlaması olarak görünecektir.

Promosyon kodlarına ilişkin önemli not

AdWords hesabınızı etkinleştirmek ve reklamlarınızı yayınlamak için geçerli ödeme bilgilerini girmeniz gerekir. Çoğu durumda, hesabınız, belirttiğiniz ödeme yöntemi kullanılarak küçük bir etkinleştirme ücretiyle borçlandırılacaktır:
 • Hesabınızda ön ödeme yöntemi kullanılıyorsa, reklamlarınız yayınlanmadan önce ön ödeme yapmanız gerekir. Etkinleştirme ücreti bu ön ödemeden kesilecektir.
 • Hesabınızda otomatik ödeme yöntemi kullanılıyorsa, banka hesabınız etkinleştirme ücretiyle borçlandırılacaktır.
 • Hesabınızda kredi kartıyla sonradan ödeme yöntemi kullanılıyorsa, ilk fatura döneminin sonunda borçlandırıldığınızda, etkinleştirme ücreti hesap bakiyenize eklenecektir.
Promosyon krediniz tükendiğinde kampanyalarınıza, faturalandırılacağınız maliyetler tahakkuk etmeye devam edecektir. Promosyon kredinizi aşan bir maliyetin tahakkuk etmesini istemiyorsanız, reklam faaliyetlerini durdurmak için, istediğiniz noktada kampanyalarınızı duraklatabilirsiniz.

Promosyon kodu kuralları

Bir Google ortağının sunduğu bir Google AdWords promosyon kodu almış olabilirsiniz; sağlanan promosyon bilgilerini gözden geçirmeyi unutmayın. Her teklif için özel benzersiz kurallar geçerli olabilir. Bunun yanı sıra aşağıdakileri de göz önünde bulundurun:
 • Promosyon teklifleri her müşteri için bir taneyle sınırlıdır.
 • Genellikle bir son kullanma tarihi vardır. Bu nedenle, kredinizi yalnızca belirli bir süre içinde kullanabileceğinizi unutmayın. Kod çoğu zaman, yeni hesabınızın oluşturulduğu tarihten itibaren yalnızca 14 gün için geçerlidir.
 • Size AdWords promosyon kredisi sunan bir hizmete kaydolmak üzereyseniz, söz konusu hizmetin Google ile bir ilişkisi olduğundan emin olun. Bir teklif hakkında herhangi bir sorunuz varsa, taahhütte bulunmadan önce bizimle bağlantı kurabilirsiniz.
 • Hiçbir iş ilişkiniz olmayan bir hizmetten promosyon kodu alırsanız, kodun geçersiz olma ihtimali olduğunu göz önünde bulundurun.