Thursday, February 26, 2009

Türk Piramitleri

piramit
piramit

Google'de bir anda karşıma çıkan bu bilgi beni oldukça şaşırttı ve doğal olarak biraz da heycanlandırdı. Bu heyecan ve şaşkınlığım gectikten sonra biraz araştırmaya başladım ve bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim.

Çin sınırları içinde bulunan bu piramitleriTürkler'in yaptığı tahmin edilmekteymiş ve bu, batılılar tarafından gizlenip inkar edilmeye çalışılıyormuş. Ama durum daha fazla gizlenememiş ve asıl ilginç olan ise Mısır'daki piramitlerden daha eski olduğuymuş ki bu doğruysa Mısırlıların piramit inşaat etmesini eski Türk medeniyetlerinden öğrenmiş olma olasılığı ortaya çıkıyor.

Mısır'daki en eski ve Keops Piramiti'nden (168 metre) yaklaşık iki kat büyük Türk piramiti dediğimiz piramitlerden bir tanesine "BEYAZ PİRAMİT" deniyormuş ve 300 metre yüksekliğindeymiş. Şu anki Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan, Xian şehrine 100 km uzaklıkta, Qin Ling Shan dağlarında Türkler tarafından yapıldığı düşünülen irili ufaklı yaklaşık 100 piramit varmış.

Uçağın Çekmiş Olduğu Fotoğraf
Uçağın Çekmiş Olduğu Fotoğraf

Beyaz Piramit'in ikinci dünya savaşında Çin'e yardım malzemesi taşıyan bir C-54 uçağı tarafından çekilen görüntüsü ilk defa 1957 yılında Life dergisinde yayınlanmış. Piramitleri araştırmak üzere 1994 yılında bölgeye giden
Alman bilim adamı Hartwig Hausdof kendi koleksiyonundan birkaç resmin halka açılmasına izin vermiş. Aslında bu sözler Alman bilim adamının da bu bilgiyi gizlemeye çalıştığını göstermektedir.

Çoğu Türk araştırmacı yazarları bu piramitlerin Türkler tarafından yapıldığına emin gibidirler. Çinliler piramitlerin bulunduğu alanı yasak bölge ilan etmişlerdir. Bu nedenle Piramitler içerisinde bulunan Mısır medeniyetinden çok daha ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ve Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde araştırma yapılamamaktadır.

Türk Bilim adamı Kazım MİRŞAN yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak isimlendirilen Ön-Mısır'a M.Ö 3000 yıllarında Doğu Anadolu'dan Isub-Ög yazısının gittiğini tespit etmiştir. Kazım MİRŞAN'ın bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyereglofin Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000'li yıllarda Altaylarda geliştirildiği düşünülürse Piramit inşa teknolojisinin Eski Mısır'a Ön Türkler Uygarlıkları tarafından öğretildiği sonucuna ulaşılmakta demektir.

Şu an Çinli yetkililer bölgeyi inceletmiyormuş; yasak bölge ilan etmişler ve piramitlerin üstü toprakla kapanmış. bu toprağın üstüne de yaz kış yeşil kalan ağaçlar dikilmiş. dikilmiş diyorum çünkü ağaçlar çok düzgün bir hizada ve daha tam büyümemişler. Bu çinlilerin o bölgeyi gizlemeye çalıştıklarının kanıtı olarak gösterilebilir. Herhalde İleride üstü orman olan küçük bir tepe görüntüsü alarak kimse tarafından fark edilmeyecektir diye düşünmüşlerdir.


Ağaçlandırılma Yapılmış piramit

İkinci Dünya savaşından bu zamana kadar piramit
incelenmemiş, incelenmediği gibi de korunup temizlenmemiştir. Hatta piramitin yanına gitmeye çalışan bilim adamları piramite yaklaştırılmamış. Ama piramitin yanında tarım yapılmaya izin verilmiştir. Bu görüntüler aslında her şeyi açıklıyor; piramitlerin yok olup gitmesi için çalışılıyor gibiler.

Piramitin yanında tarim yapılıyor.
Piramitin yanında tarım yapılıyor.
Uydu Görüntüsü
Bölgenin uydu görüntüsü

Umarım daha geç olmadan ileride gerekli araştırmalar yapılır.

Konu hakkında videoyu buradan izliye bilirsiniz.
Başka bir sitedeki yazıyı da buradan okuyabilirsiniz.